📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.981

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

بلاگ

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس

عقیق زرد و حکاکی دعای شرف شمس روی آن از جمله مسائلی است که همواره به عنوان یک موضوع پر از رمز و راز و جذابیت مورد بحث بوده است. آیا این موضوع دارای اصالت است یا خیر؟ با خواندن این مقاله، در ابتدا با شناخت بهتری از خصوصیات و خواص عقیق زرد آشنا می‌شوید و سپس با بررسی دقیق خصوصیات انگشتر عقیق زرد برای آقایان و بانوان و تفاوت آن با حکاکی دعای شرف الشمس، به پاسخ سوالات خود می‌رسید.

معرفی عقیق و عقیق زرد

یکی از انواع سنگ‌های نیمه قیمتی، عقیق زرد که برخی مربوط به سنگ عقیق در کوه هستند و بعضی دیگر از سنگ یمنی ساخته شده‌اند، به عنوان یکی از اقسام عقیق شناخته می‌شوند. این سنگ دارای فرمول شیمیایی SiO2 و از جنس سیلیس است. ساختار ریزدانه و رنگ جذاب و خیره‌کننده آن ویژگی‌های ساختاری و خصوصیات عقیق زرد یمنی اصلی هستند. در رنگ‌های مختلفی مانند سرخ، زرد، سیاه، سفید و غیره یافت می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر درباره سنگ عقیق زرد، به ویژه عقیق زرد یمنی و طلسم شرف الشمس که بر روی آن حکاکی می‌شود، صحبت کنیم.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ

معرفی سنگ عقیق زرد یمنی

یکی از رنگ‌های فریبنده و جذاب در دسته‌ی سنگ‌های یمنی، عقیق زرد یمنی است که به دلیل کمیاب بودن، به گونه‌ای که بیشتر مردم آشنایی کمی با آن دارند، معروف نیست. این نوع عقیق زرد یمنی با رطوبت زیادی که در آن وجود دارد، جذابیت و دیدنی بیشتری پیدا می‌کند. البته رنگ آن بیشتر به سمت قهوه‌ای و نارنجی می‌رود و به زرد خالص نیست. در تصویر زیر، نمونه‌ای از این گوهر گرانبها را مشاهده می‌کنید.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ

خواص عقیق زرد اصل

بر اساس نتایج به دست آمده، سنگ عقیق زرد یمنی و انواع مختلف آن به عنوان سنگ “عزت نفس” شناخته می‌شوند. خواص اصلی عقیق زرد در افزایش احترام به خود و توانایی‌های فردی بسیار مؤثر است. سنگ عقیق زرد همچنین می‌تواند عشق و علاقه را در انسان‌ها بالا ببرد و باعث دوری از انرژی‌های منفی و مضر مانند ترس، حسادت و عصبانیت گردد.

از منظر تاریخی، سنگ عقیق زرد به دلیل خواص خاص خود، در بین امپراتوری‌ها و امت‌های گذشته محبوبیت بالایی داشته است و حتی در زمان جنگ و مبارزات، به عنوان سنگ حفاظتی استفاده می‌شده است. عقیده اکثریت این بوده است که یکی از خصوصیات مهم سنگ عقیق زرد، افزایش وسعت و برکت روزی می‌باشد، به طوری که استفاده از انگشتر عقیق زرد زنانه یا مردانه، در بهبود روند روزمره زندگی و افزایش رزق و روزی تأثیرگذار است. (این موضوع در فلسفه فنگ شوی چینی بسیار اهمیت دارد)

با توجه به خواص بی‌نظیر این سنگ گرانبها، در حال حاضر شاهد تولید انواع انگشتر و گردنبند‌هایی از سنگ عقیق زرد با ارزش هستیم. در متون و منابع مختلف به خواص استثنایی عقیق زرد اصل و استفاده از انگشتر آن اشاره شده است و در روایات نیز احاطه‌ای داریم. همچنین، با تهیه گردنبندی از این گوهر، می‌توانید از خواص خاص گردنبند عقیق زرد نیز بهره‌برداری کنید. شاید سؤالی برایتان پیش آید که چه خواصی در گردنبند عقیق زرد وجود دارد؟ بدین‌ترتیب باید گفت که با استفاده از این گوهر به شکل انگشتر یا گردنبند، بسیاری از خواص همانند سنگ عقیق زرد را تجربه خواهید کرد.

حکایاتی از خواص انگشتر عقیق زرد و عقیق

شخصی را نزد پادشاهی به علت ارتکاب جرمى مى‌بردند امام صادق (علیه السلام) فرمودند: انگشترى با سنگ عقیق به او برسانند، انگشتر به شخص رسید و مورد هیچ گزندی قرار نگرفت.

یا آنکه فردی نزد پیامبر اکرم (ص) آمد و گلایه و ناله نمود که دزدی در مسیر، اموالش را ربوده‌است، حضرت فرمودند: چرا انگشتر عقیق به همراه نداشتى (چرا که) آن آدمی را از هر شری نگاه مى‌دارد.

همچنین نقل شده‌است که کسی را از مقابل حضرت امام باقر (علیه السلام) عبور دادند که تازیانه فراوان خورده بود. امام فرمودند: انگشتر عقیقش کجاست؟ اگر انگشتر عقیق همراه او مى‌بود او را تازیانه نمی‌زدند.

 

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ
پیغمبران و ائمه اطهار (علیهم السلام) از این سنگ قیمتی به عنوان جواهری باستانی و زینتی تأیید کرده‌اند اما نه به دلیل برخاستگی‌های جادویی که دارد، بلکه به دلیل انتخاب سنگ عقیق زرد یمن، که برای صاحب آن اثرات زیادی مانند پیروزی در نبردها و رفع مشکلات دارد. ولی نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که این اثرات متعلق به خود سنگ نیستند، بلکه از سوی خداوند متعال به ویژه اهتمام و برکتی است که به صاحب سنگ عقیق می‌بخشد. بنابراین، اگر شخصی اعتقاد داشته باشد که تأثیرات این سنگ به طور مستقل و جدا از خداوند است، درواقع به یک خداپرست مشرک تبدیل شده است.

سنگ عقیق زرد در روایات و اسلام

امام باقر (علیه السلام) به یکی از اصحاب فرمودند: هر کدام از انواع سنگ های عقیقی که می‌خواهید چه عقیق زرد چه سرخ و چه سفید هر سه این ها سه کوه در بهشت هستند، هر شخص یکی از این‌ها را در دست داشته باشد شیعه آل محمد محسوب می‌گردد. سپس فرمودند، چیزی به غیر خیر و خوبی نخواهد دید و روزی او وسعت می‌یابد و از همه انواع بلایا محفوظ می‌ماند و مصون است از ظلم و جور پادشاهان و از هیچ انسانی نخواهد هراسید.

امام موسی کاظم (ع) در حدیثی در مورد خواص انگشتر عقیق زرد فرمودند که انگشتر عقیق زرد در دست کنید که موجب آسانی است و در آن هیچ دشواری نباشد.

 

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ
همچنین شرف شمس را که بر عقیق زرد حکاکی می‌کنند به نام نمونه‌ای از خاتم سلیمانى نام برده‌اند و آن را به عنوان سرّی از انجیل و تورات و قرآن به شمار می‌آورند که در جلد اول کتاب شمس المعارف الکبرى محتوای بیشتری در رابطه با خواص شرف الشمس بر عقیق زرد آمده‌است و آیت الله حسن زاده آملی و شیخ بهایی به مطالب فراوانی در این زمینه اشاره کرده‌اند. در ادامه اطلاعات بیشتری درمورد تفاوت عقیق زرد با شرف الشمس بیان خواهد شد.

خواص درمانی سنگ عقیق زرد و انواع عقیق

*سنگ عقیق زرد نماد روحانیت برتر و ارتباط با احساسات بالا و تجربه‌ی معنوی را نمایان می‌سازد که با داشتن انگشتر عقیق زرد زنانه یا مردانه، می‌توانید از خواص و مزایای این سنگ بهره‌مند شوید.

*خواص عقیق زرد در جهت حفظ و دفع امواج منفی بسیار مفید است.

*عقیق زرد برای ارتقای وضعیت مالی اغلب استفاده می‌شود.

*باعث آرامش و افزایش احساس ارزشمندی می‌شود و همچنین دیدگاه را روشن می‌کند.

*باعث برطرف شدن ترس و نگرانی می‌شود.

*خواص عقیق زرد برای تقویت چاکر گلو و بیان شخصیت و احساسات بسیار مفید است.

*موجب ایجاد خلاقیت و افزایش طول عمر و فراوانی برکت در زندگی می‌شود و به عنوان نمادی از شانس خوب به شمار می‌رود.

*مفید برای تقویت عملکرد ریه‌ها، معده، کبد و سیستم تناسلی است.

*در درمان مشکلات پریودی غیرطبیعی در خانم‌ها نیز جزء خواص عقیق زرد محسوب می‌شود.

*همچنین، بهبود زخم‌ها را تسریع می‌کند که یکی دیگر از خواص مفید عقیق زرد است.

تفاوت عقیق زرد و شرف الشمس

شرف شمس، سنگ عقیق زرد رنگ را تعیین نمی‌کند، بنابراین واقعیت شرف الشمس چیست؟ یک دعا که به امیرالمومنین علی (علیه السلام) نسبت داده شده، در برخی از کتب شیعیان آمده است و شامل نقش‌های معروف به حرز شرف الشمس است، این نمادها را امیرالمومنین (علیه السلام) زمانی که در راه جهاد بودند بر روی یک سنگ حکاکی کردند و سپس با اشاره به این نمادها بیان کردند که این علامت‌ها از رازهای پیروزی و ظفر ما در جنگ است.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ  در واقع، اغلب افراد به “شرف الشمس” به عنوان یک انگشتر یا گردنبند اشاره می‌کنند، اما تفاوت بین عقیق زرد و شرف الشمس این است که شرف الشمس یک دعا است که بر روی عقیق زرد نقش بسته می‌شود و اصلاً نام خاصی برای سنگ نیست.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ  اما سؤال اینجا پیش می‌آید که چگونه می‌توانیم دعای شرف الشمس را نوشت؟ آیا باید این کار در یک روز خاص انجام شود؟ روز شرف الشمس یا روزی وجود دارد که برای این کار معین شده است؟ این سؤال‌ها با مطالعه ادامه این مقاله پاسخ خواهند یافت و شما می‌توانید اطلاعاتی درباره روش حکاکی شرف الشمس بر روی عقیق زرد به دست آورید. قبل از ادامه متن، می‌توانید نظرات علما و آیت الله بهجت درباره شرف الشمس را در یک مقاله دیگر مطالعه کنید.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ

خواص شرف الشمس

خواص شرف الشمس از دو جنبه مهم تشکیل شده است. اولین جنبه ارتباط دارد با خواص گوهری که درون آن جاسازی شده است و دومین جنبه مربوط به قدرت و تأثیر اسماء الهی است که در حکاکی شرف الشمس به کار می‌رود. علامه مبشر کاشانی در کتاب خود درباره زمان، آداب و کیفیت شرف الشمس اشاره کرده و آن را یکی از علوم غریبه معتبر می‌داند. سید عبدالله بوشهری هم در کتاب “السحاب اللئالی” شرف الشمس را یکی از علوم غریبه برشمرده و بیان کرده است که این دعا باعث دوری از فقر و بیماری، محافظت از صاحب آن در برابر حملات حیوانات و امانت از بلاها می‌شود و همچنین تأثیر فراوانی در افزایش عزت و بزرگی فرد دارد.

در کتاب “هزار و یک نکته”، در نکته 277، آیت‌الله حسن‌زاده آملی در مورد شرف الشمس به تفصیل نوشته است. در کتب دیگر اسلامی نیز شرف الشمس شامل پنج اسم اعظم خداوند می‌شود و این اسم‌ها به عنوان کلمات مبارکه عبارتند از: الله، جمیل، رحمن، مومن و نور. یکی از دلایل اصلی علاقه عموم مردم به این دعا، خاصیت ویژه آن درباره رزق و روزی است. همچنین دعای شرف الشمس به عنوان یک دعای قوی، مؤثر و آزموده شده برای برآورده شدن حاجات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

آداب خواندن و نوشتن دعای شرف شمس

توجه داشته باشید که هنگام نوشتن و خواندن این دعا، به طور کامل به مواردی که توصیه شده است، توجه کنید تا بتوانید از خواص عقیق زرد و انگشتر شرف الشمس زنانه و مردانه بیشترین نتیجه را بدست آورید. از جمله این آداب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: در روز ۱۹ فروردین، ابتدا وضو بگیرید و سپس مانند نماز صبح، دو رکعت نماز را به جای بیاورید. سپس با رعایت آدابی، نوشتن شرف الشمس را روی کاغذ زرد آغاز کنید. می‌توانید دعای شرف الشمس را روی کاغذ‌های کوچک نوشته و با خود در منزل یا در سفر حمل کنید. همچنین، این دعا را می‌توانید با حکاکی بر روی عقیق زرد به دوستان خود به عنوان هدیه اهدا کنید.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ

همانگونه که اشاره شد، شرف الشمس به صورت حروف رمزی توسط حکاکان با تجربه روی عقیق زرد حکاکی می‌شود. حکاکی حروف رمزی شرف الشمس بر روی عقیق زرد مشروط به رعایت شرایط ویژه‌ای است. این شامل مواردی می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد، مانند یکسان بودن اندازه حروف، پر بودن یا خالی بودن داخل حرف “میم” و سایر جزئیاتی از این دست که بر روی خواص شرف الشمس تأثیرگذارند. اما یکی از آدابی که قبل از حکاکی توصیه شده است، خواندن دعای زیر است. این دعای شرف الشمس که بایستی قبل از حکاکی دعای اصلی خوانده شود به شرح زیر است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم

اَللّهم اِنِّی اَسئلُکَ بِاِلهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصِّیِ و بالاَلَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بِالاَربعَه الَتِی هی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِاِلهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ عَلی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بِعَدَدِ حروف ما جَری بِالقلمِ و اَن تَقضِی حاجَتِی.

زمان نوشتن شرف شمس

در هنگام بازگو کردن این مقاله باید به ملاحظه زمان نوشتن دعای شرف الشمس توجه ویژه داشته باشیم تا از خواص عقیق شرف الشمس کاسته نشود. روز ۱۹ فروردین هر سال به عنوان زمان مناسبی برای نوشتن شرف الشمس بر روی عقیق زرد شناخته می‌شود. بر اساس داده‌های مستندی که از کتاب‌های قدیمی جمع‌آوری شده است، در این لحظه از سال، خورشید دارای انرژی بسیار بیشتری نسبت به سایر ستارگان فضایی است.

عقیق زرد اصل + خواص عقیق زرد حکاکی شده با شرف شمس بلاگ

به دلیل اهمیت فراوان این دعا، هر فردی قادر نخواهد بود این ذکر را به درستی نوشته و روی عقیق شرف الشمس استفاده کند. بنابراین ضروری است که برای بهره‌برداری کامل از خواص این سنگ، نوشتن این دعا توسط افراد متخصص و با تجربه در این حوزه انجام شود. همچنین در کتاب‌های تاریخی، تأکید زیادی بر حکاکی شرف الشمس در تاریخ ۱۹ فروردین روی عقیق زرد (یا انگشتر زرد، کاغذ زرد، نگین زرد یا هر گونه جواهرات زرد) شده است. به همین دلیل، مناسب است که برای داشتن این دعا، به فروشگاه‌های معتبر و متخصص در این حوزه مراجعه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آن‌ها به طور مطلوب و با رعایت آداب، در زمان مناسب حکاکی شده‌اند. همچنین، در این مقاله روش‌های تشخیص اصلی بودن سنگ شرف الشمس نیز بررسی شده است که می‌تواند در فرآیند خرید مورد استفاده قرار گیرد.

مطابق یک اعتقاد، در هر سال و در این روز خاص، خورشید در یک مکان خاص در آسمان قرار می‌گیرد و یک حالت مشابه شب قدر را بوجود می‌آورد و زمان مناسبی برای حکاکی شرف شمس بر روی سنگ عقیق زرد است. در این زمان، خورشید به نسبت سایر ستارگان، قدرت بیشتری بر روی زمین دارد (آن را اشراف دارد) و شرایط ویژه‌ای برای آن تعیین شده است که انجام آن‌ها می‌تواند به بالاترین استفاده از خواص عقیق زرد شرف الشمس منجر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلیل حکاکی در روز ۱۹ فروردین به لینک مذکور مراجعه کنید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه