📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.981

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

بلاگ

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن

مقاله‌ای که در حال مشاهده آن هستید، یک مجموعه کامل درباره سنگ در نجف است. این مقاله شامل تمام اطلاعات و تاریخچه استفاده و پیدایش سنگ در نجف است و همچنین شامل روایات و احادیث از معصومین علیهم السلام است. در این مقاله، روش‌های شارژ کردن سنگ در نجف و همچنین خواص و مضرات سنگ در نجف بر اساس احادیث و منابع مختلف از دوران باستان تا به امروز به طور کامل و با استفاده از مستندات گردآوری شده توضیح داده شده است.

معرفی سنگ در نجف

یکی از توصیه شده‌ترین گوهرها در اسلام انگشتر در نجف است. دُر به معنای مروارید (منظور  پاکی و سفیدی این سنگ) و نوع نجفی به معنی “مروارید نجف” می باشد که در زبان فارسی نیز به این نمونه از کوارتزهای شفاف دُر کوهی گفته میشود. سنگ در نجف چیست؟ نگین در نجف، با رنگ‌ های متفاوتی یافت شده و  با نام‌ های مختلفی همچون سنگ دور نجف نیز شناخته می ‌شود. سنگ دور نجف سنگی صاف و شفاف که مثل شیشه است و از خانواده ی سنگ‌ های کوارتز می‌ باشد. یکی از گونه های سنگ دور نجف، عقیق می باشد که برای عموم مردم شناخته شده است و به رنگ‌های کهربائی، زرد، سفید، جگری، جگری مایل به سیاه و سبز مشاهده می شود.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

باید توجه داشت که نه تنها هیچ موردی با عنوان مضرات سنگ در نجف وجود ندارد و درباب مضرات آن شفاها و به صورت مستند مطلبی ارائه نشده است بلکه این سنگ از نظر معنوی دارای بسیار با ارزش و گران بها می باشد در ادامه به طور کامل به خواص سنگ در نجف خواهیم پرداخت. سنگ در نجف به صورت دو رنگ شیشه ای بی رنگ و شیشه ای مایل به قرمز در قسمت وادی السلام نجف کشور عراق یافت می‌شود که به نمونه دوم در حسینی نیز گفته می‌شود. گونه های دیگری از  نگین در نجف خط‌ های سیاه رنگی به شکل مو دارا می باشد که به آن در مودار می گویند. از آنجایی که این سنگ فقط در منطقه بزرگ قبرستان وادی السلام و اطراف آن یافت می شود، منابع آن کم و مردم سرزمین های دور کمتر با آن آشنایی دارند. منطقه وادی السلام نجف بین تپه ها و کوه ها که محل عبور سیلاب نیز هست مکانی با ۵ میلیون جسد می باشد که بزرگترین گورستان جهان است. مکانی که نوح، هود، آدم و همینطور امام علی علیه السلام در آن دفن شده اند. این قبرستان که به نام وادی السلام است، در شهر نجف اشرف قرار دارد که قدمتی به بلندای تاریخ دارد. گفته شده که ارواح  مؤمنین و مؤمنات، شب های جمعه در این گورستان به گرد هم می آیند، اگر انسان دین داری از دنیا برود فرشتگان بدن او را به این قبرستان منتقل خواهند کرد و بلعکس. از جمله مکان های با ارزش و مقدس گورستان، مقام امام زمان و مقام امام صادق می باشد.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

گفته می شود سنگ در نجف هنگام زمان ظهور امام زمان (عج) بنا به دلایلی که گفته شد بسیار کمیاب و قیمتی می شود اما امروزه بسیار ارزان و فراون است و از خواص سنگ در نجف بسیار استفاده می شود. از لحاظ زیست شناسی هر انسانی از یه نطفه ای تشکیل شده که زمانی که می میرد و بدن او متلاشی می شود این سلول ها و هسته ی اولیه از بین نمی رود. شاید برای شما سوال باشد که علت محبوبیت سنگ در نجف چیست؟ بدیهی است که ویژگی های گفته شده از خاک وادی السلام با ذرات وجود این انسان های بزرگ باعث شده که سنگ در نجف میان مسلمانان و بخصوص شیعیان ارزش معنوی بسیار بالایی داشته باشد برای این که نگین در نجف طی هزاران سال در این خاک تشکیل شده و سپس به  ما رسیده است.

خواص در نجف در احادیث

در دین مبین اسلام روایات و منابع زیادی درباره خواص سنگ در نجف و استفاده از این گوهر از  امام صادق علیه السلام نقل شده و سخنی نیز مورد مضرات سنگ در نجف مشاهده نشده است. در ادمه به چند مورد مهم از خواص در نجف در احادیث اشاره شده است.

1- درباره ی خواص سنگ در نجف، از مفضل بن عمر نقل شده که میگوید روزى به خدمت حضرت صادق علیه السلام رفتم و انگشتر فیروزه به دست داشتم. فرمودند: اى مفضل, فیروزه مکان سیر دیدگان مردان و زنان باایمان و دور گرداننده درد از دیده هاى ایشان است و من دوست مى دارم براى هر مؤمنی که پنج انگشتر به دست داشته باشد : یاقوت، که آن فاخرترین همه است و عقیق، که آن خالص تر است براى خدا و براى ما اهل بیت و فیروزه، که آن چشم را قوت بخشد و سینه را گشایش مى دهد و قوت دل را زیاد مى گرداند و زمانی که دنبال کارى برود و آن را به دست کند پس زمانی که بازگردد حاجتش برآورده شده باشد و حدید صینی، و آن را نمیپسندم که همیشه به دست داشته باشد، ولی بد نمى دانم به دست کردن آن را هنگامی که به دیدن کسى برود که از او بیم داشته باشد براى آنکه شر او برطرف مى شود، و حدید صینى شیاطین را دور مى کند، و به این علت دوست مى دارم که داشته باشم. پنجم آن سنگ دری است که در شهر نجف ( سنگ در نجف ) اشرف عراق خداوندگار ظاهر مى سازد.

به درستى که هر کس آن را به دست کند به هر نظر کردنی به آن پروردگار عالمیان زیارتی با حجی یا عمره ای در نامه او بنویسد که ثواب آن برابر پیغمبران و صالحان باشد

و اگر خداوند رحم نمی کرد بر شیعیان ما هر آیینه هر نگین آن به ارزش بسیار می رسید اما پروردگار آن را ارزان کرده است برای آنها که ثروتمند و فقیر آن ها توانند به دست کرد. (وسائل ج۵ ص۴۰۳ – ۴۰۴)

2- همچنین از خواص انگشتر در نجف اصل و همین طور گردنبند در نجف این است که باعث تقویت انرژی معنوی می شود و انرژی های منفی را دور و همراه داشتن آن باعث ایجاد آرامش فرد می شود. در برخی روایات و منابع دیگر نیز درمورد خواص انگشتر در نجف اصل از نظر دور کردن انرژی منفی، غلبه بر دشمنان و زشتی ها، ایجاد حس آرامش و ارتباط با انرژی های معنوی اشاره شده است. نکته قابل توجه این است که در هیچ کدام از این اسناد و کتب مطلبی در باره با مضرات سنگ در نجف پیدا نمی شود.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

فواید و خواص انگشتر در نجف برای جسم

مهم ترین فواید و خاصیت سنگ در نجف چیست؟ آیا برای بدن مفید است؟ اینها سوالاتی است که ممکن است برای هر یک از علاقه مندان به سنگ های قیمتی به وجود بی آید. برای یافتن پاسخ این سوالات موارد زیر را با دقت بخوانید.

۱- اولین خاصیت سنگ در نجف این است که این سنگ اثر بسیار زیادی روی عملکرد سیستم گوارشی دارد.
۲- به همراه داشتن سنگ در نجف مخصوصا بر روی انگشتر، جریان خون را تحریک می‌کند و سبب اثرات مثبت  روی آن می‌شود و این یکی از خواص انگشتر در نجف می باشد.
۳- سنگ در نجف روی شنوایی و بهبود عملکرد آن اثر بسیار خوبی دارد.
۴- پر نور کننده چشم می باشد و جلوگیری از خیلی از بیماری های چشمی خاصیت در نجف می باشد.
۵- از دیگر خواص در نجف ایت که بر ریه‌ها هم اثر گذار است.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

۶- بیشترین خواص در نجف در طب سنتی، از بین بردن خستگی‌های شدید، کمک به رفع و درمان تورم مفصل ها و آسیب ‌های وارد شده به استخوان‌ هاست.
۷- همینطور بر درمان افسردگی و درد عضلات نیز بسیار موثر است. ( خواص در نجف )
۸- خواص انگشتر در نجف اصل برای جلوگیری از خونریزی های شدید بخصوص برای بانوان نیز، بسیار مفید است.
۹- درمان و بهبود سر دردهای مزمن از مهم‌ترین خواص درمانی سنگ در نجف می باشد. استفاده از خواص انگشتر در نجف باعث درمان انواع سر دردها و میگرن‌ هاست.
۱۰- سنگ در نجف نقش مهمی بر تنظیم قسمت های دریافت انرژی بدن دارد و تعادل انرژی را برقرار می کند.
۱۱- آخرین خاصیت در نجف این است که این سنگ به عنوان نماد نیروی ذهن شناخته می شود و به تمرکز و افزایش قدرت ذهن کمک می کند که میتوان پس از هربار شارژ در نجف ازین خواص بهره مند شد.

فواید و خواص سنگ در نجف برای روح

مهم ترین خاصیت در نجف چیست (از نظر روحی)؟ همانطور که می دانید بسیاری از سنگ های قیمتی علاوه بر خواصی که برای بدن دارند برای روح انسان نیز بسیار مفید هستند.

*آرامش بخش بودن و تقویت انرژی معنوی فرد از خواص در نجف می باشد.
*همینطور دفع انرژی منفی اطراف از دیگر خواص در نجف می‌باشد.
*دیگر خاصیت در نجف این است که انرژی بسیار زیادی دارد و از نظر ائمه اطهار توصیه بسیار شده است.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

خواص در نجف از نظر ماورایی

خاصیت سنگ در نجف اصل با توجه به اینکه رنگ سفید و شفافی که دارد همه چاکراها را تحت تاثیر قرار می دهد و اکثرا می تواند برای همه مقاصد متافیزیکی مثل درمانگری، افزایش هوشیاری، بازکردن چاکرا، ارتباط با درک درونی، دستیابی مجدد به خاطرات نامحسوس، برقراری تعادل قطبیت ها، افزایش سطح مراقبه و رویابینی مورد استفاده قرار گیرد . سنگ دور نجف به صورت مفید با همه ی  سنگ های دیگر هماهنگی دارد.

هرچند این گفته بیشتر شبیه به کارهای جادوگری باشد با این حال به لحاظ تاریخی جالب است بدانید که بلیناس در کتاب عجایب المخلوقات درباره خواص در نجف (در کوهی) به این موضوع پرداخته است که: “هر کس بلور بستاند به شکلی که قمر به مشتری نگردد و گوهری بکند و روی آن نقش کند شمایل مردی بر کرکسی وجود دارد، چوبی به دست گرفته، زیر کرکس این پنج حرف بنا کند (ب س ع ا ل) و این گوهر را بر انگشتری برنج قرار دهد و مقداری کافور زیر این نگین بگذارد و به انگشت کند پیش خلایق محبوب بود و نباید لباس سیاه بپوشد و بلوط نخورد و خود را پاکیزه دارد.”

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

خواص در نجف در متون کهن

۱- درمورد خواص در نجف یا دُر کوهی گفته شده است که: هر که بلور آن را به همراه خود دارد خواب های پریشان بشوراند. ایشان در مورد خواص انگشتر در نجف بیان کرده اند که چنانچه فردی با خود به همراه داشته باشد از دندان درد ایمن خواهد بود.
۲- در کتاب مخزن الادویه نیز به موضوع خواص سنگ دور نجف اشاره شده : طبیعت این سنگ سرد و خشک است. زداینده و تحلیل برنده است. نوشیدن آن برای خرد کردن سنگ مثانه و ادرار بول و ضماد آن بر پستان برای زیاد شدن شیر مناسب می باشد و مادران می توانند از این خاصیت در نجف بسیار استفاده کنند.
۳- ابن سینا با سنگ در نجف اصل که به صورت منشور بوده شاقولی ساخته بود که امروزه به نام شاقول ابن سینا شناخته می شود که ۴۰۰ کاربرد دارد که یکی از آن ها مثل سیتی اسکن وام آر آی امروز است. آن دوران که هنوز مردم به برق دسترسی نداشتند برای تشخیص بیماری ها استفاده می شد. سنگ های قیمتی مانند سنگ در نجف اصل و فیروزه و عقیق وزمرد ویاقوت هم دارای انرژی هستند وهم دارای شعور؛ بنابراین بدلیل شعورسنگ، سنگ های شفابخش هم بر جسم اثر می گذارند وهم بر روح.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

شارژ سنگ در نجف

شارژ کردن سنگ در نجف یک روش ساده و آسان است که با استفاده از آن می‌توان به طور مداوم از خواص سنگ در نجف بهره‌برداری کرد. برای شارژ کردن سنگ در نجف و بازیابی خواص آن، نیازمند دقت هستید. این سنگ باید هر ماه یک یا دو بار در آب جاری شسته شود و سپس در معرض نور خورشید قرار گیرد تا خشک شود و مجدداً انرژی به دست آورد. با این کار، می‌توانید از خواص انگشتر در نجف اصل بیشترین بهره را ببرید و از آن بهره‌مند شوید.

محل استخراج سنگ در شهر نجف

جالب است که بدانید این نوع سنگ تنها در حوالی منطقه قبرستان وادی السلام در شهر نجف یافت می شود و منابع آن بسیار کمیاب می باشد. همین ویژگی خاک و منطقه وادی السلام که در بالا نیز به آن اشاره کردیم باعث شده است که این سنگ از اهمیت زیادی بین مسلمانان به ویژه شیعیان برخوردار باشد. البته باید دقت داشت چرا که اهمیت خاصیت سنگ در نجف و کمیابی این گوهر سبب شده تا خیلی از افراد کوارتزهای شفاف را تراشیده و بفروشند یا به نجف فرستاده می شوند و در آنجا به عنوان در نجف به خریداران با قیمت بالا می فروشند و در ایران نیز بسیار فراوان است که در کرمان یا خراسان کوارتزهای شفاف تراشیده میشوند.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

نگاهی تخصصی از منظر کانی شناسی

سنگ در نجف اصل نگینی با ارزش از خانواده کوارتز (دی اکسید سیلیسیوم) با ظاهر سفید شفاف یا شیشه ای میباشد. اغلب میتوان آنرا از گونه کریستال کوارتز شفاف نامید. هرچقدر شفافیت و درخشش آن بیشتر باشد ارزش و بهاء آن نیز بیشتر می‌شود. معمولا نمونه هایی که از قسمت رودخانه استخراج می شوند شفافیت بیشتری نسبت به نمونه های دیگر در زمین های آن منطقه دارند.

مثل هر جای دیگر دنیا بلورهای کوارتز این منطقه به نسبت کیفیتشان متفاوت اند و این میان نمونه ای دیگر به اصطلاح مویی نجف وجود دارد که فی الواقع نوعی کریستال کوارتز با اینکلوژن یا درونگیرهای روتایلی هستند. کوآرتز سنگ گمراه کننده ای است، برای آنکه گونه های بسیار متفاوتی را در بر میگیرد که تصور می شود، کوارتز نیستند اما در اصل نوعی کوارتزند. همینطور درون خانواده کوارتز سنگ های دیگری هم هستند که طبقه بندی جداگانه ای دارند. درجه سختی کوارتز ۷ و ساختار کریستالی آن سه گوش است.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ  کوارتز، پس از فلدسپات، یکی از کانی‌های پراکنده مهم است. ساختار کوارتز از شبکه‌ای پیوسته ایجاد شده است که هر اتم اکسیژن بین دو چهار وجهی آن قرار دارد. به همین دلیل، فرمول عمومی کوارتز SiO۲ است. نمونه‌های مختلف کوارتز با شکل‌های متفاوتی در طبیعت مشاهده می‌شوند و برخی از آنها به عنوان جواهرات استفاده می‌شوند. سنگ کوارتز به شکلی رنگارنگ، زیبا و جذاب است. در منابع علمی مختلف، خواص درمانی بسیاری برای کوارتز ذکر شده است و کوارتز به عنوان یک سنگ درمانی بسیار استفاده می‌شود.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ   Rock Crystal (دُر کوهی)

این نام به سنگ های شفاف و بی رنگ خانواده کوارتز Quartz اطلاق می شود و به وسیله کوهنوردان یونان قدیم کشف شد که تصور می شد این سنگ یخی است که هیچوقت آب نمی شود. سنگ در کوهی با اسم کریستال کوارتز شناخته میشود. این نوع سنگ بیشتر به شکل صفحه دار و یا به صورت دایره ای یا کروی برش داده می شود. نمونه برش خورده آن، به دلیل بی رنگی طبیعی، پاکی و سختی مناسب می تواند به عنوان شبه الماس به کار گرفته شود. کوارتز یا دُرکوهی، با رنگ های صورتی، آبی روشن، سرخ، سیاه دودی، سفید شیری در طبیعت به دست می‌آید. نوع صورتی کوارتز (رز کوارتز) به نام سنگ عشق ورزی شناخته میشود

بلور کوارتز سفید (در کوهی)  در طول تاریخ

زمان باستان از سنگ کریستال شفاف در زیور آلات، دستگیره، چاقو، لیوان و اشیا دیگر استفاده می شد. استفاده از قطعه های کوارتز سفید شفاف بدون رنگ یا شیری رنگ و ایجاد سوراخ درون آن ها همراه با سنگهای عقیق، کارنلیان، لاجورد و دیگر سنگ ها، در ایران، مصر، سوریه و عراق به عنوان گردنبند جواهرات بسیار کاربرد داشت. شفافیت سنگ کریستال مهمترین ویژگی آن بود که طرفداران زیادی داشت.

منابع پلینی (تا قبل از دوره ساسانیان) نشان می دهد جام هایی که رومی ها برای نوشیدن استفاده می کردند از سنگ کریستال وارد شده از هندوستان بود. استفاده از کلمه پارسی bolūr که به معنی vaiḍūrya در زبان سانسکریت می باشد گویای آن است که بسیاری از منابع سنگ کریستال اروپا  از امپراطوری پارس و کوه های ترکمنستان و افغانستان امروزی که منابع فراوانی از ژئود کوارتز و انواع کریستال ها داشت به دست می آمد.

تکه هایی به شکل محدب از عدسی های یافت شده از سنگ در کوهی مربوط به شهر قدیمی نینوا در شمال بین النهرین گواه آن است که در زمان های گذشته از آن برای لنز و بزرگنمایی چشمی استفاده می کردند. بر طبق منابع تاریخی روم و ایران باستان و هندوستان نیز از آن به شکل ذره بین استفاده می کردند.

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ
نوشته های ابوریحان بیرونی نشان می دهد که زمان های بعد از اسلام به خصوص قرن هفتم تا یازدهم، سنگ کریستال یا در کوهی به خاطر شفافیت و خلوص به معنی مشتق شده از آب بود و حکاکی های پیدا شده به شکل پشت و رو نشان می دهد که در ایران به عنوان طلسم و خوش شانسی به کار گرفته شده است. همینطور ظرف های یافت شده مثل کاسه و یا لیوان از مناطقی مثل شوش و قزوین نشان می دهد استفاده از سنگ کریستال زمان اوایل این دوران بوده است. شاید یکی از مهمترین خواص سنگ کریستال به وسیله نیوتن باشد که توسط منشور کوارتز شفاف توانست شکست نور عبوری خورشید به طیف رنگ های مختلف را مشاهده و کشف کند و به این ترتیب طول موج های مختلف را به دست آورد.

نحوه آماده سازی و تراش

شکل ساخت سنگ در نجف مختص به استان نجف عراق است و چون فقط در این سرزمین به دست می آید به در نجف شهرت دارد. زمانی که آغاز سال باران نیسان (اولین بارش باران اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت که اثرات درمانی بسیاری دارد.) بر نجف و گورستان وادی السلام (یکی از بزرگترین و قدیمی ترین گورستان های تاریخ که قبر تعدادی از پیامبران و بسیاری از صالحان و بزرگان دین نیز در آن وجود دارد) می بارد، با خاک این مکان مقدس (فقط خاک وادی السلام) ترکیب می شود و  باعث میشود که کلوخ هایی به وجود بیاید، کلوخ ها را صیقل می دهند و سنگهای درّ برای نگین انگشتر، تسبیح و … از آن تهیه و باعث بهره بردن عموم مردم از خواص انگشتر در نجف اصل و دیگر محصولات این نگین می شود.

 

سنگ در نجف: مقاله جامع درباره خواص سنگ و انگشتر در نجف اصل و نحوه شارژ آن بلاگ

نکته ای که درباره ی خواص در نجف بیشتر از هرچیزی با ارزش است، این است که خاک این محل دفن بسیاری از مؤمنین و دوستداران خدا است. زمانی که نگین در نجف ساخته می شود، این احتمال وجود دارد که در آن میلیون ها سلول که هر کدام از  آن ها متعلق به یک فرد با ایمان است، وجود داشته باشد. شارژ در نجف نیز کاری بسیار راحت و البته پر کاربرد است که در پیشتر به این موضوع اشاره شده است. این کار به شما کمک میکند از خواص این نگین بیشتر بهره ببرید.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه