📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

بلاگ

دعای گشایش بخت فوری بسیار مجرب – توصیه معصومین (ع)

ایا معصومین توصیه ای برای  دعای گشایش بخت فوری دارند؟ خواندن، نوشتن و نگهداری دعا برای گشایش بخت یکی از توصیه‌هایی است که در سخنان معصومین آمده است. همچنین، روایات و سوره‌هایی در قرآن نیز به این موضوع اشاره دارند. البته، باید توجه داشت که صرفا خواندن یک دعا کارساز برای این امر مقدس نیست و این توصیه‌ها صرفا به منظور ورود خیر و برکت و تسهیل آن است. در کنار این ادعیه، صدها و هزاران توصیه دیگر از جانب معصومین وارد شده است که باید در اولویت قرار گیرند. در این مقاله، درباره سوره مبارکه احزاب که توصیه‌شده‌ترین دعا برای گشایش بخت دختر مجرد است و نحوه صحیح نوشتن این سوره برای ازدواج توضیحاتی بیان شده است. همچنین، خواص دیگر سوره احزاب برای خواستگاری و ازدواج جوانان نیز بیان شده است تا همراهان عزیز زرشار از فواید این دعای بخت گشایی قوی آگاه شوند. در انتهای مقاله نیز دیگر ادعیه در این زمینه معرفی شده است.

 

توضیحات کوتاه درمورد سوره احزاب (قویترین دعا برای گشایش بخت)

در لغت کلمه احزاب (Parties) به معنی گروه و دسته می‌باشد. احزاب و قبایل عرب که برای نابود کردن و از بین بردن اسلام باهم متحد شده بودند شهر مدینه را محاصره کردند و قصد حمله را داشتند که این امر موجب به وجود آمدن جنگ معروف خندق و نزول سوره احزاب شد. واکنش مسلمانان در قبال این حادثه و سرانجام کارشان در آیات (٩ تا ٢٧) بیان شده‌است. این سوره از سوره های مدنی قرآن است که 73 آیه دارد. در محتوای این سوره به:

1- پرستش و پیروی از خدا و پیروی نکردن از کافران

2- قوانین دوره جاهلیت (مثل پسرخواندگی و ظِهار)

3- وظیفه‌هایی که همسران پیامبر داشتند

4- شکست کفار در جنگ با مسلمانان

5- حجاب

6- معاد

7- و ماجرای ازدواج پیامبر (ص) اشاره شده‌است که باعث معروف شدن این دعای گشایش بخت دختر و استفاده از فواید سوره ی احزاب برای ازدواج دختر شده‌است.

اما سوره احزاب برای چی خوبه؟

* پیامبر (ص) درباره با قرائت سوره احزاب فرموده‌اند:

هر کس بتواند سوره احزاب را بخواند و به خانواده خود هم آموزش بدهد از عذاب قبر در امان خواهد بود. (مجمع البیان، ج 8، ص115)

* همچنین امام صادق علیه السلام می‌فرمایند:

اگر کسی این دعا را زیاد در روز بخواند در قیامت در کنار پیامبر (ص) خواهد بود. (ثواب الاعمال، ص 110)

* همچنین درمورد برآورده شدن حاجت، عبدالله بن مغیزه بیان می‌کند که از امام رضا شنیده‌است:

علاوه بر تاثیر زیاد این دعا برای گشایش بخت فوری خواندن این دعا برای براورده شدن حاجات نیز موثر است به طوری که هرکس در نماز صبح و مغرب پیش از آن‌که برخیزد یا با کسی سخن بگوید آیه 56 سوره احزاب (ان الله و ملائکه…) را قرائت کند و بعد بگوید: اللهم صل علی محمد النبی و ذریته خداوند هفتاد حاجت او را در دنیا و سی حاجت را در اخرت برآورده خواهد کرد.

سفارش به تهیه این دعا برای گشایش بخت نیز بسیار است و روایت و تفاسیر معتبری از ائمه و معصومین در کتاب‌های مختلف درمورد استفاده از این دعا برای گشایش بخت وجود دارد. نوشتن سوره احزاب برای گشایش بخت برروی پوست آهو بسیار سفارش شده و معروف است. البته باید به این نکته توجه داشت که شاید موانعی و سخت‌گیری‌هایی از خانواده‌ها و خود افراد باعث بروز مشکلات و تاخیر در امر ازدواج می‌شود که اول از همه باید این مشکلات را برطرف کرد و بعد به دنبال یک دعای گشایش بخت مانند نوشتن سوره احزاب برای ازدواج بود.

دعای گشایش بخت فوری بسیار مجرب - توصیه معصومین (ع) بلاگ

بهترین  و معتبرترین دعا برای گشایش بخت: سوره احزاب

خواص سوره احزاب برای ازدواج و زیاد شدن خواستگار بسیار مورد تاکید است. از جمله خواص سوره احزاب می‌توان به گشایش بخت و تسریع امر ازدواج دختران جوان و مجرد اشاره کرد. سوره احزاب برای زیاد شدن خواستگار و گشایش بخت از معتبرترین توصیه‌ها و روایات نقل شده از زبان پیامبر (ص) و امام صادق (ع) است. در مورد فواید استفاده از سوره احزاب برای ازدواج دختر روایات زیر از ائمه بیان شده‌است.

پیامبر (ص) در مورد خاصیت ویژه این دعا برای گشایش بخت می‌فرمایند:

اگر این دعا با رعایت آداب برروی پوست آهو نگارده شود و درون یک ظرف شیشه‌ای یا کوزه در منزل نگهداری شود خواستگاران برای آن دختر و خواهران و بستگانش که در آن خانه هستند زیاد خواهد شد هرچند که آن خانواده نیازمند و محتاج باشند. (تفسیرالبرهان، ج4، ص407)

به فرموده امام صادق (ع) در مورد خواص این دعای گشایش بخت:

اگر دختری موفق به ازدواج نشده‌است این سوره را با رعایت آداب بر پوست آهو بنویسد و درون یک قوطی سربسته در خانه پنهان نماید. با کمک خدا بخت دختر باز خواهد شد و می‌تواند از این دعا برای گشایش بخت خود استفاده کند و نه برای یک دختر بلکه برای تمام دختران آن خانه موثر خواهد بود و این یکی از معتبرترین خواص این دعای گشایش بخت فوری و قوی است. (تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۸-البرهان)

با توجه به این‌که درمورد فواید این دعا روایت مستقیم از زبان امام صادق (ع) و حضرت محمد (ص) و دیگر علما بیان شده‌است می‌توان نتیجه گرفت این دعا، بهترین دعای گشایش بخت فوری است و قطعا نوشتن سوره ی احزاب برای ازدواج دختر تاثیر زیادی بر سرعت بخشیدن به امر ازدواج خواهد داشت و نه تنها این دعا برای گشایش بخت دختران مفید است بلکه باعث افزایش میل و رغبت پسران به ازدواج با آن‌ها نیز خواهدشد. (طلب منه التزویج لبناته و اخواته وسائر اقربائه)

اما طبق احادیث سوره احزاب بایستی برروی پوست آهو نوشته شود و آداب آن کاملا رعایت شود تا از خواص این دعا برای گشایش بخت دختر بهتر نتیجه بگیریم. مجموعه زرشار تلاش نموده تا با نوشتن سوره احزاب بر روی پوست آهو و رعایت تمام آداب نوشتاری در ساعات توصیه شده و توسط اساتید با تجربه این محصول را در اختیار شما بگذارد تا از خواص ویژه این دعا برای گشایش بخت بهره ببرید.

آداب مخصوص نوشتن سوره احزاب برای گشایش بخت

طبق سخنان ائمه جهت استفاده ازین دعای گشایش بخت فوری بایستی این سوره را بر روی پوست آهو نوشت و درون یک ظرف شیشه ای یا کوزه و در منزل نگهداری کرد و نیازی نیست که مانند بعضی دعاها و حرزها مثل دعای حرز امام جواد (ع) همیشه همراه خود داشته باشیم. ابتدا درمورد استفاده ازین دعا برای گشایش بخت باید به نکات زیر توجه داشته باشید و از آنها دوری کنید تا از فواید این سوره به لطف خدا بهره‌مند شوید:

1- بددهنی

2- نیت‌های شوم

3- ترک بخشش و صدقه

4- ناامیدی به اجابت دعا

5- قلب ناپاک و وجود کینه و نفرت

6- نخواندن و قضا شدن نمازهای واجب

7- دوری از هرزگی در رفتار و اخلاق جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص این دعای گشایش بخت (روایت امام سجاد علیه السلام در کتاب شریف معانی الاخبار شیخ صدوق). البته در هر صورت شما نباید از رحمت خداوند ناامید شوید و بدانید تنها اوست که تشخیص می‌دهد چه چیزی به صلاح ماست.

کپی و پرینت گرفتن متن سوره احزاب برای ازدواج مشکلی ندارد ولی نوشتن دستی این دعا برای گشایش بخت دختر تاثیر بهتر و بیشتری دارد و آنچه در روایات آمده است نوشتن سوره احزاب برای گشایش بخت روی پوست آهو است نه چاپ آن. در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود آن را فقط خواند باید بگوییم اگر کسی آن را بخواند اشکال ندارد و خیر است ولی نوشتن سوره احزاب مطابق آداب توصیه معصومین می‌باشد.

در خصوص نحوه صحیح نوشتن سوره احزاب برای ازدواج باید به نکات زیر توجه داشت تا بتوان از خواص ویژه این دعا برای گشایش بخت بیشترین استفاده را ببریم:

1- ابتدا باید توجه داشت که نوشتن در ساعات سعد باشد. (نبایستی در ساعات قمر در عقرب نوشته شود که این مورد کاملا از سوی زرشار رعایت می‌شود.)

2- هنگام نوشتن این دعا برای گشایش بخت بهتر است رو به قبله نشسته و وضو داشت.

3- روی پوست آهو کتابت شود.

دعای گشایش بخت فوری بسیار مجرب - توصیه معصومین (ع) بلاگ

دیگر ادعیه توصیه شده برای گشایش بخت

سوره احزاب قویترین دعا برای گشایش بخت می‌باشد و توصیه‌های بسیاری شده‌است. با توجه به روایات بیان شده از بزرگان دین اسلام و ائمه می‌توان به این نتیجه رسید که نوشتن سوره احزاب برای ازدواج بسیار مفید است. علاوه بر نوشتن سوره احزاب برای گشایش بخت دعاهای دیگری نیز وجود دارد که به بیان بزرگان برای مزدوج شدن مفید هستند.

سوره فاتحه الکتاب و سوره یس

امام علی(ع) در مورد کسانی که مشتاق ازدواج هستند چنین فرموده‌اند: باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره فاتحه الکتاب و سوره یس را قرائت کند، وقتی که نماز تمام شد، بعد از ستایش و ثنای پروردگار بگوید:

اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَهً صَالِحَهً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَی أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَ وَ لَا أَجِدُ إِلَّا مَا قَسَمْتَ لِی.

سوره فرقان آیه 74

از آیت الله بهجت خواستند تا یک دعا گشایش بخت دختر مجرد معرفی کند. ایشان در جواب این دعا برای گشایش بخت را معرفی کردند: آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّهَ(تَ) أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا»(سوره فرقان آیه 74).

ایت الله بهجت دستور دیگری جهت گشایش بخت دختر مجرد نیز بیان کرده‌اند:
نماز جعفر طیار بخواند و سپس دعایی که در کتاب زادالعماد مجلسی آمده که در این هنگام خوانده شود بخواند و بعد از آن سر به سجده بگذارد و گریه کند هر چند که اندک باشد و در همین هنگام حاجت خود را طلب کند و این کار را تا براورده شده حاجت خود ادامه دهد.

سوره طه

1- از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر کس هنگام خواستگاری رفتن سوره طه را بنویسد و درون پارچه سبزی قرار دهد، خواستگاری نتیجه خوبی خواهد داشت و به حاجتش میرسد. (تفسیر البرهان ج3 ص696)

2- امام صادق علیه السلام نیز در روایات خود سوره طه را به عنوان یک دعا برای گشایش بخت معرفی کرده‌اند و فواید این دعای گشایش بخت فوری نیز بسیار است. ایشان فرموده‌اند: هر کس که خواستگاری ندارد یا به او جواب منفی می‌دهند سوره طه را بنویسد و بشوید و با آب آن صورت خود را خیس کند، ازدواج او سهل و آسان خواهد شد. همچنین روایات بسیاری وجود دارد که سوره طه را به عنوان یک دعای گشایش بخت دختر توصیه می‌کند از جمله ایات 131 و 132 سوره طه که تایید می‌کند این دعا برای جوانان بسیار موثر می‌باشد.

دعای توصیه شده از امام علی (ع)

در کتاب طب الائمه (ع) از امام علی (ع) نقل شده‌است که شخصی نزد امام آمد و از وجود سحر در بخت خو گلایه کرد، حضرت فرمودند: این جملات را بنویس و همراه خود داشته باش تا از این سحر درامان باشی : «بسم الله و باالله بسم الله و ما شاء الله، بسم الله و لا حول و لا قوّه إلاّ بالله» .

و آیات 81 و 82 از سوره یونس: « قال موسی ما جئتم به السحر إنّ الله سیبطله إنّ الله لا یصلح عمل المفسدین و یحقّ الله الحقّ بکلماته ولو کره المجرمون». آیات 27 تا 46 سوره نازعات: « ءأنتم أشدّ خلقاً أم السماء بناها رفع سمکها فسوّاها» نوشته شود. در ادامه آن آیات 118 تا 122 سوره اعراف: «فوقع الحقّ و بطل ما کانوا یعملون فغلبوا هنالک و انقلبوا صاغرین و ألقی السحره(تَ) ساجدین، قالوا آمنّا بربّ العالمین ربّ موسی و هارون» نوشته شود. (بحار الأنوار، علامه المجلسی، 110 جلد، مؤسسه الوفاء، بیروت لبنان، 1404 ه. ق، ج 92، ص 124 و 127 )

آیه 24 سوره قصص

خواندن آیه 24 سوره قصص نیز بعنوان یک دعا برای گشایش بخت توصیه شده‌است. قرآن کریم اشاره می‌کند وقتی حضرت موسی گرسنه و تنها و بی سر پناه این دعا را خواند به عنایت پروردگار شعیب دختر خود را به دنبال او فرستاد و ازان پس داماد آن خانواده شد: «رَبِ ِانّی لِما اَنزَلتَ اِلیَّ مِن خَیرٍ فَقیر»

دعای یستشیر

از آیت الله شوشتری بیان شده‌است که: دعای یستشیر را 40 روز بخوانید بعد از نماز صبح و به معنی آن دقت کنید که این دعا برای گشایش بخت بسیار موثر می‌باشد.

در نهایت با توجه به روایات و احادیثی که از ائمه بیان شد می‌توان به این نتیجه رسید که نوشتن سوره ی احزاب برای ازدواج بسیار مفید است و می‌توان از فواید این دعا برای گشایش بخت جوانان و دخترها بهره برد. هرچند دعاهای دیگری نیز توصیه شده ولی تهیه سوره احزاب برای ازدواج سفارش فراوانی از پیامبر (ص) و امام صادق (ع) شده‌است تا جوانان بتوانند از فواید این دعا برای ازدواج استفاده کنند و زندگی راحتی را در پناه قرآن شروع کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه