📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.981

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

بلاگ

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه)

در این مقاله به فواید و خواص انگشتر شرف الشمس زنانه و مردانه می‌پردازیم و با رمز گشایی دعای شرف الشمس (دعایی که پشت نگین عقیق زرد با آدابی خاص در 19 فروردین حکاکی می‌شود) آشنا می‌شویم، همچنین در ادامه نظر برخی از بزرگان دین را در مورد خواص شرف الشمس بررسی می‌کنیم. با مطالعه این مقاله با مطالبی درباره آداب حکاکی و خواص سنگ شرف شمس زرد آشنا خواهید شد. همراه زرشار باشید…

 

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  خواص شرف الشمس

انگشتر شرف الشمس ، سنگ، گردنبند شرف الشمس ، نیم ست شرف الشمس ، دستبند شرف الشمس و به هر شکل دیگری که به همراه شخص باشد، برای ایمن ماندن در سفرها و دور کردن بدى‌ها و حفاظت جان انسان به لطف خدا موثر می‌باشد. از دیگر خواص عقیق زرد شرف الشمس می‌توان به خیر و نیکى فرزندان و همچنین افزایش رزق و روزی اشاره نمود. آرامش خیال از خواص شرف الشمس بوده و به عنوان یک دعای چشم زخم نیز شناخته می‌شود. برآورده شدن خواسته‌ها و آرزوها و بهبود بخشیدن برخی از بیماری‌های جسمی و روحی بخصوص بالابردن قدرت بدنی از دیگر فواید آن می‌باشد.

همچنین از خواص خود سنگ عقیق زرد می‌توان به این موارد اشاره کرد که سبب پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش می‌شود و بر روی جذب و هضم غذا و سیستم گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و لوزالمعده و غدد پانکراس و دیواره مربوط با این دو غدد تأثیر بسیار زیادی دارد.

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  دیگر خواص انگشتر شرف الشمس

در طول سالیان گذشته و حتی امروزه انگشترها اهمیت بسیاری داشتند و علاوه بر کاربردهای زینتی که دارند از نظر اعتقادی نیز بسیار با ارزش هستند و دارای خواص زیادی می‌باشند. در اسلام نیز انگشترها و نقش‌ها و دعاهایی که روی آنها حک شده‌است اهمیت بسیاری دارند. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال تهیه آن و بهره بردن از خواص انگشتر شرف الشمس زنانه و مردانه هستند که توصیه بسیاری نیز شده‌است.

بطور کلی خواص انگشتر شرف الشمس زنانه و مردانه یا خواص سنگ شرف شمس زرد همان خواص دعای شرف شمس را دارد و هر کسی آن را نزد خود نگه دارد خداوند به واسطه‌ی این دعا، همیشه حافظ و نگهدار او خواهد بود و دوری از فقر و افزایش روزی را نصیب وی خواهد نمود که از مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه می‌باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که چون این ذکر معمولا بر روی عقیق زرد نوشته می‌شود از خواص ویژه عقیق زرد نیز بهره خواهید برد.

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  چگونه شرف الشمس را رمز گشایی کنیم؟

بیان شده‌است که هر ساله در روز ۱۹ فروردین خورشید به موقعیت خاصی در آسمان می‌رسد و حالتی معادل با شب قدر را به وجود می‌آورد (از جهت درک اهمیت بعضی از ایام خاص این تمثیل بیان شد) در این روز خورشید بر سایر کواکب اشراف دارد و به همین دلیل آداب و رسوم خاصی برای آن روز بیان شده‌است. قبل از توضیح آداب و رسوم این روز لازم است با شکل‌های شرف الشمس که بر روی نگین عقیق حکاکی می‌شود، آشنا شوید. (بیشتر بر عقیق زرد حک می‌شود به همین دلیل در بین عوام به اشتباه خواص عقیق زرد و خواص سنگ شرف شمس را یکسان می‌پندارند)

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

این دعای مخصوص که بر روی سنگ و یا عقیق زرد حکاکی می‌شود، آداب مخصوص به خودش را دارد و برای بهره بردن کامل از خواص شرف شمس این آداب باید بطور کامل رعایت شود. گفته می‌شود که این نقش‌ها دارای ۱۳ حرف است: ۴ حرف از کتاب تورات (Torah) ، ۴ حرف از کتاب انجیل و ۵ حرف از کتاب قرآن مجید. (همچنین بیان می‌شود که این دعا تشکیل دهنده پنج اسم اعظم خدا است که آن‌ها را کلمه‌های مبارکه «نور؛ مومن؛ رحمن؛ جمیل؛ الله» گفته‌اند و گاه به جای نوشتن این اسم‌ها از پنج حرف اول این اسامی به صورت «ن.م.ر.ج.ا»  استفاده می‌شود.) تصویر شرف الشمس را در زیر آورد‌ه‌ایم که به دعای شرف الشمس مشهور است:

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

حکاکی این دعا دقیقا به این شکل نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد که نیازمند تجربه بیشتری است

شرف الشمس می‌بایست بر روی نگین عقیق زرد رنگ حکاکی شود و اگر این گوهر در دسترس نبود، می‌توان بر روی یک تکه کاغذ زرد رنگ نوشت تا عموم مردم بتوانند از خواص شرف شمس بهره ببرند. (هرچند که توصیه اکید برای حکاکی روی عقیق زرد است چرا که هر جامدی ظرفیتی دارد.) همانطور که بیان شد این ذکر ۵ اسم از اسامی اعظم خداوند است که به صورت مخصوص با حروف رمزی بالا نوشته می‌شود. البته حکاکی آن را هر کسی نمی‌تواند انجام دهد و رعایت آدابی برای بهره بردن از خواص سنگ شرف الشمس اصل الزامی است. نقل شده‌است که جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص سنگ شرف الشمس نویسنده این اسم‌های الهی باید فردی پاک و آگاه باشد و بتواند آداب نوشتاری آن را به خوبی رعایت کند به عنوان مثال در هنگام حکاکی، نمی‌توان یک خط را دوبار حکاکی کرد.

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

علاوه بر شرایط گفته شده در بالا، این دعا دارای چند شرط دیگر است. از جمله اینکه برای بهره بردن از خواص شرف شمس این ذکر در ساعات مشخصی از روز ۱۹ فروردین ماه حکاکی شود. اما متاسفانه گاها عده‌ای سودجو این ذکر با ارزش را در روزهای دیگری غیر از ۱۹ فروردین نیز حکاکی و به فروش می‌رسانند. بعضا نگین‌های حرز شرف الشمس، در سالیان بعد دقیقا در روز ۱۹ فروردین ماه بازنویسی می‌شوند، اما بسیاری از بزرگان معتقدند هستند برای بهره‌مندی از خواص نگین شرف الشمس اگر به درستی یک بار حکاکی شود نیازی به تمدید کردن نوشته در سال‌های بعد نیست.

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  خواص سنگ شرف شمس در روایات

سنگ شرف شمس چه خاصیتی دارد؟ البته که امید اول همه ما خداوند و اهل بیت (ع) هستند و می‌بایست حاجات خود را از خدا بخواهیم و در کنار آن بهره بردن از خواص سنگ شرف شمس ان‌شاءالله مفید خواهد بود. خواص سنگ شرف الشمس از دو جنبه دارای اهمیت است یکی در خواص خاص خود سنگ عقیق می‌باشد و دیگری در قدرت اسامی اعظم الهی که پشت نگین حکاکی می‌شود. چندی از خواص شرف الشمس از بین بردن فقر، حفاظت جان و مال، زیاد شدن رزق و روزی، درمان برخی بیماری ها، حفاظت از گزند جانوران، ایمنی از بلایا و دشمنان و دریافت عزت و مقام می‌باشد.

بی شک آثار سریع و متداوم خواص سنگ شرف شمس در افزایش رزق و روزی مورد تایید استفاده‌کنندگان است و گشایش امور را به شکل کاملا مشهودی ایجاد می‌نماید. در ادامه مبحث تعدادی از خواص شرف الشمس در روایات را مطالعه می‌کنیم. (این روایات درباره خود سنگ عقیق است)

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

۱- از امام موسی کاظم (ع) در حدیثی نقل شده‌است که انگشتر زرد در دست کنید که سبب آسانی می‌باشد و در آن هیچ دشواری نباشد.

۲- پیامبر (ص) هم فرموده‌اند: هر شخصی که یکی ازعقیق‌ های سفید و زرد و سرخ را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و افزایش روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ها نمی‌بیند و از شر انسان ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند در امان می‌‌ماند.

۳- امام صادق (ع) فرموده‌اند: انگشتر عقیق سبب ایمنی در سفر می‌باشد.

۴- پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید مادامی که آدم آن را با خود همراه داشته باشد اندوهی به او نمی‌رسد.

۵- امام صادق (ع) فرموده‌اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید که مبارک بوده و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی است.

۶- پیامبر (ص) می‌فرمایند: هر کس که انگشتر عقیق در دست کند حاجتش برآورده خواهد شد.

۷- امام علی (ع) نیز می‌فرمایند: دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر می‌باشد از هزار رکعت بدون سنگ عقیق.”

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  برخی از آداب حکاکی شرف الشمس

نکات و آدابی هستند که هنگام نوشتن باید رعایت شوند تا خاصیت شرف الشمس و فواید انگشتر شرف الشمس حفظ شود و بیشترین تاثیر را داشته باشد. این آداب هم از جنبه کلیت حکاکی است هم از جنبه جزئیات نوشتاری حروف رمزی است برای مثال:

۱- قبل از حکاکی دو رکعت نماز می‌باشد که فرد حک کننده باید آن را بخواند، سپس یک دعای مخصوصی وجود دارد که باید آن را قرائت کند.
۲- حکاک باید رو به قبله بوده و رو به قبله حکاکی را انجام بدهد.
۳- فرد حک کننده باید پاک و دور از هر گونه کثیفی و نجاست باشد تا بتوان از خواص سنگ شرف شمس بیشترین بهره را برد.
4- نوشتن حروف رمزی باید از سمت راست شروع شود.
5- و …

آداب بیشتری در کتب معتبر برای شرف شمس ذکر شده که بهتر است برای مطالعه آن ها به کتب گران‌سنگی که معرفی شد مراجعه شود.

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ

خواص شرف الشمس چیست (مهم‌ترین خواص انگشتر شرف شمس مردانه و زنانه) بلاگ  آیا می‌توان با انگشتر شرف الشمس وارد دستشویی شد؟

حروف شرف شمس به صورت رمزی نوشته می‌شود و لازم نیست برای دست زدن و همراه داشتن آن دائما باوضو بود. همچنین اگر انگشتر شرف شمس را تهیه کرده‌اید همراه داشتن آن در دستشویی و حمام مشکلی ندارد و می‌توانید از خواص انگشتر شرف الشمس زنانه و مردانه بهره ببرید هرچند که توصیه اکید می‌شود از به همراه داشتن در این مکان‌ها اجتناب نمایید تا خاصیت انگشتر شرف شمس کمرنگ نگردد. در انتهای توصیه می‌شود برای بهره‌مندی کامل از خواص شرف الشمس از سنگی که آداب حکاکی آن رعایت شده استفاده بفرمایید همچنین درباره دیگر ابعاد این دعای شریف مقالات زیادی تهیه شده‌است از جمله مقاله تشخیص سنگ شرف الشمس که میتوان به آن‌ها مراجعه بفرمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه