📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.981

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

خواص سنگ ها

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye خواص سنگ ها

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye یکی از رایج‌ترین سنگ‌های مورد استفاده در انگشتر و سرآستین مردانه است. همچنین اغلب برای استفاده در گردنبند و گوشواره به صورت مهره بریده می‌شود. از سنگ چشم ببر در سنجاق‌ها، گوشواره‌ها، آویزها و بسیاری از جواهرات دیگر استفاده می‌شود. چشم ببر اغلب برای مجسمه‌های کوچک و برای تولید سنگ‌های غلتیده استفاده می‌شود.

سنگ‌هایی با رنگ عسلی روشن از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

سنگ چشم ببر یک سنگ نیمه قیمتی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های کلی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

چشم ببر به کوارتز چاتویانت نیز معروف است، سه گونه از این نوع کوارتز وجود دارد. به دلیل وجود کریوسیدولیت، تأثیری شبیه چشم گربه دارد که به چاتویانسی یا تلألو متغیر و سوسو زن معروف است. درخشندگی ابریشمین دارد، سیاه رنگ همراه با لکه‌های زنگ زده اکسید آهن است که جلوه راه راه زرد یا قهوه‌ای مایل به طلایی به سنگ داده است.

چشم عقاب زمانی شکل می‌گیرد که کریوسیدولیت به کوارتز تغییر کند اما رنگ آبی مایل به خاکستری یا آبی مایل به سبز مواد اصلی باقی بماند.

مشخصات علمی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

دسته‌بندی معدنی
فرمول شیمیایی سیلیس (سیلیس دی اکسید، SiO2)
رنگ طلایی تا قرمز قهوه‌ای
سختی مقیاس موس 6.5-7
درخشش ابریشمی
وزن مخصوص 2.64–2.71
جدول مشخصات علمی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

درجه سختی چشم ببر 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

آفریقای جنوبی تنها منبع چشم ببر است که بسیار نزدیک به معادن الماس این کشور است.

زمانی چشم ببر مانند الماس گران‌بها بود اما با رقابت دو تاجر رقیب، بازار از این سنگ اشباع شد.

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye خواص سنگ ها

سنگ چشم ببر Tiger’s Eye چگونه تشکیل می‌شود؟

ساخت این ترکیب کوارتز ابتدا به صورت مواد معدنی الیافی آبی رنگ به نام کریوسیدولیت آغاز می‌شود که از آهن و سدیم تشکیل شده است. تبدیل زمانی آغاز می‌شود که کریستال کوارتز در بین الیاف کریوسیدولیت رخنه می‌کند و با خاتمه این فرایند، دو سنگ تشکیل می‌شود. سنگ آبی رنگ که “چشم عقاب” و سنگ قهوه‌ای مایل به طلایی که “چشم ببر” نامیده می‌شود.

به محض تشکیل سنگ، آهن و سدیم کاملاً حل و ناپدید می‌شوند و کوارتز قالب الیافی و رنگ آبی کریوسیدولیت را به خود می‌گیرد که در این فرایند خطوطی موازی تشکیل می‌شود و جلوه درخشانی همراه با حرکت نور در سطح آن به سنگ می‌دهد.

اگر چه آهن و سدیم حل می‌شوند اما نشانه‌هایی از اکسید آهن هیدروژنه در کریوسیدولیت و کوارتز باقی می‌ماند که رنگ زردی را ایجاد می‌کند که در چشم ببر و چشم عقاب مشترک است؛ میزان این ماده معدنی در سنگ مشخص می‌کند که چشم ببر تا چه حد قرمز، زرد و یا قهوه‌ای باشد. گونه‌ای کمیاب از چشم عقاب آبی، کمترین میزان این ماده معدنی را دارد.

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye خواص سنگ ها

خواص خاص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

خواص چشم ببر برای افزایش ثروت و زنده دلی استفاده می‌شود. شجاعت را تقویت کرده، هیجان جنسی و قوای جسمانی بهمراه داشته و اجازه می‌دهد که این خواص با ذهنی روشن و دیدگاهی مثبت متعادل شود.

بعنوان سنگ قدرت در جذب پول، ثروت و شانس شهرت فراوانی دارد اما قدرت‌های معنوی نیز دارد.

حرکت نور در سطح آن باعث شده سنگ فوق العاده‌ای برای رؤیت پنداره و پیشگویی باشد.

از روزگاران قدیم به عنوان محافظ محسوب شده و سربازان رومی هنگام جنگ آنرا به همراه خود داشتند و بخصوص برای مقابله با جادوی سیاه مفید است. همچنین برای درک حقیقت در هر موقعیتی استفاده می‌شود.

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye خواص سنگ ها

خواص درمانی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

درمان اختلالات چشمی یکی از کاربردهای رایج چشم ببر است. می‌تواند جریان انرژی در بدن را کاهش دهد که به درمان بیماری‌های مرتبط با استرس مفید است.

اما اگر نمی‌خواهید انرژی‌تان کاهش یابد، جواهرات حاوی چشم ببر را چند روز متوالی استفاده نکنید.

چشم ببر قرمز سرعت فعالیت چاکرای سوم را کاسته و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند.

به طور کلی چشم ببر متعادل کننده عواطف است که لجاجت را نرم کرده و دیدی روشن به فرد می‌دهد.

با تخلیه انرژی و ایجاد تمرکز، ارتباط با اراده و قدرت شخصی را تقویت می‌کند.

خواص سنگ چشم ببر Tiger’s Eye خواص سنگ ها

خواص ماورائی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

انرژی تصویری
عنصر آتش
قدرت پول
محافظت
شجاعت
انرژی
شانس
پیشگویی
جدول خواص ماورائی سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

به دلیل تسلط خورشید بر این سنگ و دارا بودن برقی از نور طلایی برای تقویت اعتقادات و ایجاد شجاعت و اعتماد بنفس استفاده می‌شود.

سنگ گرمی است و برای افراد ضعیف و بیمار بسیار مفید است.

طالع شناسی و ماه تولد سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

پیوند: خورشید

سنگ برج جدی و اسد است.

انرژی‌های مردانه و زنانه را متعادل می‌کند.

دیدن آن در خواب هشداری است که می‌خواهد هوشیار باشید زیرا شخصی حقیقتی را از شما پنهان می‌کند.

سنگ چشم ببر Tiger’s Eye با کدام چاکرا در ارتباط است؟

استفاده از چشم ببر برای ارتباط با چاکراهای پایینی (چاکرای اول یا ریشه‌ای، چاکرای دوم یا خاجی، و چاکرای سوم یا شبکه خورشیدی) باعث ایجاد تعادل انرژی و سلامت جسمی و ذهنی می‌شود.

اگر خواص چشم ببر برای حفظ سلامتی همیشه همراهتان باشد، از مالیخولیا و بیماری‌های روان تنی جلوگیری می‌کند. همچنین در موقعیت‌های استرس زا، آرامش بوجود می‌آورد.

سوالات متداول

سنگ چشم ببر برای چی خوبه؟

چشم ببر برای افزایش اعتماد به نفس و قدرت شما مفید است و به عنوان سنگ شجاعت شناخته می‌شود. این یک سنگ چاکرای ریشه و خاجی است، به این معنی که به شما کمک می‌کند زمین‌گیری کنید، پایه‌ای امن و قوی بسازید و یک بار دیگر انگیزه خود را پیدا کنید. همچنین در دفع انرژی منفی خوب است.

سنگ چشم ببر نشان دهنده چیست؟

چشم ببر نمادی از قدرت، شجاعت و شجاعت ببر است که در طول تاریخ و در سراسر جهان مورد احترام است.

آیا چشم ببر یک سنگ شانس است؟

چشم ببر سنگ خوش شانسی است که ثروت را جذب می‌کند. در فرهنگ‌های باستانی برای محافظت و پیروزی در طول جنگ استفاده می‌شد. متوجه خواهید شد که اکثر مردم سنگ چشم ببر را در درب منزل خود قرار می‌دهند تا ثبات مالی و موفقیت را به ارمغان بیاورند. پوشیدن چشم ببر نیز می‌تواند برای نشانه‌های زودیاک مانند جوزا شانس بیاورد.

چاکرا سنگ چشم ببر چیست؟

چشم ببر با رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، نارنجی و زرد معمولاً با سه نقطه پایین چاکرا، چاکرای ریشه، چاکرای خاجی و چاکرای شبکه خورشیدی مرتبط است.

سنگ چشم ببر شما را از چه چیزی محافظت می کند؟

از صاحب آن در برابر انرژی‌های منفی محافظت می‌کند، باعث بهبودی و دفع نفرین می‌شود.

چه کسی باید از سنگ چشم ببر استفاده کنه؟

تقریباً همه می‌توانند سنگ چشم ببر را بپوشند. مشکلات تنها در صورتی پیش می‌آیند که تحت علامت زودیاک با سیاره‌ای قرار بگیرید که با آن‌هایی که بر این سنگ قیمتی حکمرانی می‌کنند، یعنی خورشید و مریخ، درگیری داشته باشید. دشمنان خورشید زحل و زهره و مریخ عطارد هستند.

آیا می‌توانم برای خواب از سنگ چشم ببر استفاده کنم؟

متأسفانه، زمانی که قبل از خواب استفاده می‌شوند، بسیار مؤثر نیستند زیرا تمایل به تحریک ذهن و بدن دارند. در واقع اعتقاد بر این است که چشم ببر باعث کابوس و بی خوابی می‌شود. بنابراین، اگر واقعاً به آنها نیاز ندارید، بهتر است آنها را دور از چشم خود بگذارید!

محصولات سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

آیا به دنبال یک جواهری منحصر به فرد و جذاب هستید که با زیبایی و خواص خاص خود می‌تواند چشم شما را به خود جلب کند؟

محصولات سنگی چشم ببر را به شما پیشنهاد می‌دهیم! در دسته‌بندی محصولات سنگی چشم ببر می‌توانید انواع دستبند، انگشتر، تسبیح، سنگ راف، نگین، گردنبند و آویز دیواری را پیدا کنید.

هر کدام از این محصولات با طراحی های زیبا و برجسته، شما را در معرض زیبایی و انرژی مثبت سنگ‌ها قرار می‌دهند. سنگ‌های مورد استفاده در این محصولات، به دلیل خواص طبیعی خود، توانایی‌های بسیاری دارند.

برخی سنگ‌ها می‌توانند انرژی مثبت را به شما منتقل کنند و حس آرامش و ثبات را در زندگیتان ایجاد کنند. سنگ‌های دیگر ممکن است روحیه و انگیزه شما را افزایش دهند و به شما کمک کنند تا با اعتماد به نفس بیشتری به روزهای سخت برخورد کنید.

همچنین، محصولات سنگی چشم ببر با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شوند، بنابراین با توجه به سلیقه شما، می‌توانید جواهری منحصر به فردی که به شخصیت و سبک زندگیتان می‌تواند پاسخگو باشد، انتخاب کنید.

با داشتن یک محصول سنگی چشم ببر، هم زیبایی خاصی را در استفاده از جواهری‌های خود تجربه خواهید کرد و هم از خواص منحصر به فرد سنگ‌ها برخوردار خواهید شد.

پس چرا منتظری؟ با تهیه یکی از محصولات سنگی چشم ببر، به جذابیت و زیبایی خود افزوده کنید و از خواص آنها بهره‌برداری نمایید. برای دیدن و خرید این محصولات، به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید و از تنوع و کیفیت بالای محصولات سنگی چشم ببر لذت ببرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه