📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.981

📱 تلفن تماس: 91011094-051 و 09905088332  📍فروشگاه حضوری: مشهد، بازار رضا، بازار سوم، ط فوقانی، پ 2.948

خواص سنگ ها

خواص سنگ اونیکس Onyx

 

خواص سنگ اونیکس Onyx خواص سنگ ها

خواص سنگ انیکس و معرفی آن

معرفی کلی سنگ اونیکس Onyx

انیکس در میان یونانی‌ها و رومیان باستان بسیار محبوب بوده است. نام آن از کلمه یونانی “اونوکس” به معنی “ناخن” گرفته شده به این ترتیب که روزی کیوپید، ناخن‌های الهه مقدس “ونوس” را هنگام خواب با نوک تیر کوتاه می‌کند و خرده‌های آن را بر روی شن‌ها باقی می‌گذارد و سرنوشت آن‌ها را به سنگ تبدیل می‌کند تا هیچ تکه‌ای از آن وجود آسمانی نابود نشود.

حق با شماست! رنگ سیاه رنگی نیست که ناخن را به ذهن متبادر کند اما در دوران یونان باستان، همه رنگ‌های کالسدونی از سفید تا قهوه‌ای تیره و سیاه، اونیکس نامیده می‌شدند. امروزه اونیکس را با قید کلمه سیاه در اول آن به کار می‌بریم تا آن را از دیگر انواع اونیکس که به رنگ‌های سفید، قهوه‌ای مایل به قرمز، قهوه‌ای و نواری است، متمایز کنیم. رومی‌ها تنها رنگ سیاه یا قهوه‌ای تیره آن را “اونیکس” می‌نامیدند.

بیشتر اونیکس‌های سیاه رنگی که امروزه به فروش می‌رسند، با روش‌های گرمایی و رنگ آمیزی، تیره می‌شوند؛ اگر چه با این روش‌ها چیزی از ارزش این سنگ کم نمی‌شود.

مشخصات علمی سنگ اونیکس Onyx

درجه سختی اونیکس 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد.

اگرچه اونیکس، سرد و سرداونیکس همگی گونه‌ای از چالسدونی هستند، اونیکس بیشتر شبیه عقیق است که در مقایسه با نوارهای انحنادار عقیق، نوارهای آن مستقیم و بدون انحنا است. این نوارها ممکن است به رنگ‌های قهوه‌ای و سفید یا سیاه و سفید باشند.
سرد به رنگ قرمز قهوه‌ای است، سرداونیکس، مخلوطی از سرد و اونیکس است و بنابراین نوارهای سفید اونیکس و رنگ قرمز قهوه‌ای سرد را دارد.

اونیکس از کشورهای برزیل، هند، کالیفرنیا و اروگوئه استخراج می‌شود. این سنگ بافتی ظریف و سیاه رنگ دارد اما بعضی انواع آن، نوارهای سفید رنگی با زمینه سیاه یا قهوه‌ای دارند و تأکید می‌شود که این گونه، سرداونیکس نامیده می‌شود.

خواص خاص سنگ اونیکس Onyx

اونیکس باعث نوزایی، شادی و تقویت شهود و غرایز فرد می‌شود و نیز باعث کاهش میل جنسی شده و می‌تواند عادات بد را تغییر دهد.

عده‌ای معتقدند شکل‌ها و طرح‌هایی که درون هر اونیکس نقش بسته، گویای داستان یا در بردارنده درسی از زندگی است. در افسانه‌ها آمده است که اونیکس خاطره اتفاقات فیزیکی که در اطراف فرد رخ می‌دهد را در خود حفظ می‌کند. بنابراین اونیکس سنگی قدرتمند است که چون زندگینامه دارنده‌اش را در خود دارد، در روان بینی استفاده می‌شود.

اونیکس سنگی نیروبخش است و برای ورزشکاران و افرادی که زیر فشار روحی و عاطفی زیادی هستند، مفید است؛ به طوریکه ذهن و جسم را متعادل کرده و قدرت ذهن را افزایش می‌دهد.

خواص سنگ اونیکس Onyx خواص سنگ ها

همچنین سنگی فوق العاده برای افراد دمدمی مزاج است چرا که به تمرکز آنان کمک می‌کند. اونیکس به شما کمک می‌کند تا با اعتماد بنفسی بالاتر، با درس یا وظیفه‌ای برخورد کنید. بسیار توصیه شده که اونیکس به همراه مروارید و الماس استفاده شود تا ویژگی‌های معنوی‌اش افزایش یابد.

خواص درمانی سنگ اونیکس Onyx

اونیکس باید مستقیماً روی بدن قرار گیرد یا به مدت طولانی استفاده شود، چرا که قدرت آن بسیار آهسته افزایش می‌یابد.

این سنگ به طور ویژه برای رفع بیماری‌های پوست مفید است و زخم‌های عفونی و قارچی، تورم و حتی آفتاب سوختگی را درمان می‌کند. پوست آسیب دیده را با آبی که یک شب اونیکس در آن قرارداده شده، به آهستگی چندین بار طی روز شستشو دهید و شب هنگام، کمپرس آب اونیکس را روی زخم قرار دهید.

از آنجا که مدتی طول می‌کشد تا اونیکس به حداکثر قدرتش برسد، باید هفته‌ای یکبار زیر آب روان، شارژ شود و اگر به مدت طولانی استفاده شده باید ماهیانه یکبار به مدت یک شب زیر خاک قرار داده شود؛ به این طریق این سنگ احیا شده و قدرتش را حفظ می‌کند.

خواص سنگ اونیکس Onyx خواص سنگ ها

خواص ماورائی سنگ اونیکس Onyx

انرژی تصویری
عنصر آتش
الهه مریخ
سنگ مرتبط الماس
قدرت حفاظت، جادوی دفاعی، کاهنده میل جنسی
جدول خواص ماورائی سنگ اونیکس Onyx

در جادوگری باستان، اونیکس، مظهر شیطانی زندانی شده در سنگ بوده است. این شیطان در نیمه شب برمی‌خیزد و برای افرادی که در حوزه تأثیرش هستند، وحشت و کابوس می‌آفریند.
با این حال از همان دوران باستان، اونیکس به عنوان سپری در برابر جادوی سیاه به کار میرفته است. اونیکس به شما کمک می‌کند تا به تعادل عاطفی و قوه خودداری دست یابید و نیز نیروهای زنانه و مردانه هر فردی را متعادل می‌کند.

خواص سنگ اونیکس Onyx خواص سنگ ها

طالع شناسی و ارتباط با ستارگان سنگ اونیکس Onyx

پیوندها زحل، زمین
سنگ تولد ماه سنگ تولد ماه دسامبر و در بیشتر فرهنگ‌های قدیمی سنگ تولد ماه جولای است.
سنگ برج سنگ برج جدی و اسد است و دیدن آن در خواب دلالت بر داشتن یک زندگی شاد در کنار یک همراه مناسب است.
جدول طالع شناسی و ارتباط با ستارگان سنگ اونیکس Onyx

ارتباط با چاکرا سنگ اونیکس Onyx

اونیکس با چاکرای اول یا ریشه‌ای در ارتباط است و به رفع چالش‌های زندگی بخصوص آن دسته که باعث تخلیه انرژی فرد می‌شوند، کمک می‌کند. همچنین از تخلیه انرژی شخصی فرد جلوگیری کرده و به دفع یا کنترل انرژی مازاد یا ناخواسته کمک می‌کند.
اونیکس سنگی فوق العاده برای تمرکز و دستیابی به قدرت‌های برتر است.

سنگ چاکرا مرتبط
اونیکس سیاه و قرمز با چاکرای اول یا ریشه ای در ارتباطند.
اونیکس سفید چاکرای اول را به چاکرای هفتم یا تاجی پیوند می‌دهد و باعث تعادل انرژی در سراسر سیستم چاکراها می‌شود.
جدول ارتباط با چاکرا سنگ اونیکس Onyx

اشتراک گذاری:

سبد خرید

ارسال رایگان سفارشات بالای 500 هزارتومان به تمام نقاط ایران

 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من
خانه